Başkan Atilla Zorlu, Gazetecileri Ermenek'te Ağırladı

Bu video 3778 kere izlenmiş.26 Haziran 2019, Çarşamba

Başkan Zorlu, İlçe'de yapacak olduğu projelerini basın temsilcilerine anlatma fırsatı bulduğu gezi proğramı düzenledi. Ermenek'in tarihini doğasını yaşatmak için Başkanlığa aday olan Zorlu çalışmalarına başladı. En büyük sıkıntılarından birisi olan Karaman'a bağlı olan Ermenek İlçesi'nin hemşerilerimizin bile haberi olmamasıdır. Bu konu ile ilgili çalışmalarını yürüten başkan bir çok keşfedilmiş yerlerden daha güzel olduğunu da belirterek Karamanlı tüm heşerilerimizi de Ermenek'e davet ettiğini dile getirdi.

Gazeteciler ile bizzat kendisi ilgilenen Başkan Zorlu ilk geziyi Ermenek'te bulunan müthiş bir güzelliğe ortamına sahip olan Zeyve Pazarı'nda gerçekleştirdi.

Yaklaşık 500 yıllık bir tarihe sahip olan Zeyve Pazarı, Ermenek ilçemize bağlı, ilçeye 26 km. uzaklıktaki ikizçınar Köyü ile Yayla Pazarı köylerini ayıran dere üzerinde ve çevresinde kurulmuş; sayısı 300’e varan tarihi ulu çınarları, doğal güzellikleri, soğuk suları, yerleşim durumu, otantikliği, su değirmenleri, su hizarı, fırını, pazarı ile İç Anadolu Bölgesinde ve ilimizde başka örneği olmayan doğal güzelliklerine sahip olan bir bölge olup gazetecilerinde bu eşsiz güzel bir mekanda ağırlanmanın şansını yakalamış oldular. Burada yapılan toplu yemeğin ardından Zeyve Pazarı'nı gezen misafirlere eşlik eden Zorlu tarihi yapıları tek tek anlatarak hatıra fotoğrafları çekildi. 

2 günlük proğramın sonunda açıklama yapan Belediye Başkanı Atilla Zorlu şunları kaydetti;

"Ermenek 5 bin yıllık bir tarihin yaşadığı ve yaşatıldığı bir yerdir, Biz seçimlerden önce de Ermenek ile ilgili en büyük iddiamız tarihini doğasını ve dokusunu yaşatmak için Ermenek'in başkanlığına aday olduğumuzu söylemiştik ce geldiğimizden bu yada yakşalık 3 aydır bu konuda çalışmalar yürütüyoruz. En büyük sıkıntılarımızdan birisi bu kadar güzellikleri barındıran bir bölgemizin Karaman'a bağlı olduğumuz ilin bile Ermenek'ten haberlerinin olmasıdır. Belediyemizin mesire alanı, tekneleri ve yüksek konforlu otelleri var. Öncelikle kendi memleketimizi keşfetmek ondan sonra Türkiye'yi keşfetmek adına hem sizlerin bilgi ve birikimlerinden faydalanmak adına Karamanlı hemşerilerimizin hepsini Ermenek'e davet ediyoruz.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

Yorumlar0

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 9 = ?

Facebook Yorumları

yazılım: habersistemim